Środowiskowa opieka z zakresu zdrowia psychicznego

Od 1 kwietnia w Zabrzu realizowana jest środowiskowa opieka z zakresu zdrowia psychicznego.

Opieka jest realizowana w Zabrzu w Centrum Zdrowia Psychicznego ul. Wolności 262 oraz w SP ZOZ Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu.

Centrum Zdrowia Psychicznego to miejsce, w którym można dostać natychmiast bezpłatne wsparcie przez całą dobę. Bez skierowania, bez zapisywania się na wizytę.

Pomoc dostosowana jest do potrzeb. Może obejmować wizyty w poradni, pobyt na oddziale dziennym lub całodobowym, wsparcie zespołu leczenia środowiskowego, który odwiedza pacjenta w domu, by pomagać jemu i jego rodzinie. Indywidualny plan leczenia opracowują specjaliści na podstawie kontaktu z osobą doświadczającą kryzysu psychicznego.

W ramach Centrum Zdrowia Psychicznego można skorzystać z tzw. „szybkiej” porady u lekarza psychiatry, psychologa, terapeuty oraz w zależności od potrzeby zostać przekierowanym do szpitala psychiatrycznego.

Centra Zdrowia Psychicznego dedykowane są dla osób powyżej 18 roku życia.

W ramach struktur Centrum Zdrowia psychicznego funkcjonuje:

• Oddział dzienny psychiatryczny, czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00, (Feniks Kareł i Wspólnik spółka jawna ul. Wolności 262)
  • Poradnia zdrowia psychicznego czynna całą dobę przez cały tydzień, (Feniks Kareł i Wspólnik spółka jawna ul. Wolności 262),
  • Zespół leczenia środowiskowego od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 (Feniks Kareł i Wspólnik spółka jawna ul. Wolności 262)

Telefon do rejestracji: +48 323 750 21
Telefon do informacji: +48 323 750 212