Dietetyk


Dietetyk:

mgr Joanna Jurkiewicz-Przondziono

Posiłki dla naszych pacjentów przygotowywane i dostarczane są przez firmę cateringową. Kontrolę nad jakością dostarczanych posiłków odpowiadają pracownicy Sekcji Żywienia. Nadzór nad żywieniem dietetycznym pacjentów hospitalizowanych w szpitalu sprawuje Dietetyk.

W trosce o prawidłowe żywienie pacjentek będących w ciąży oraz po porodzie w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka wprowadzono Karty Menu oparte o zasady zdrowego żywienia. Każdego dnia do wyboru są dwa zestawy posiłków bogate w świeże warzywa i owoce (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Menu skomponowano w taki sposób, aby zapewnić różnorodność składników odżywczych.

Na terenie Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka prowadzimy autorski program „Jedz na zdrowie nie za dwoje” dotyczący edukacji w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych w ciąży. Pacjentki będące na Oddziale Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka mają możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji dietetycznej.

Zapraszamy także do skorzystania z porad dietetycznych komercyjnych wszystkie kobiety w ciąży spoza ośrodka.

W ramach konsultacji zapewniamy
•    prowadzenie pod względem dietetycznym kobiet ciężarnych,
•    weryfikację nawyków żywieniowych
•    edukację w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych
•    kontrolę masy ciała,
•    zalecenia,

Oferujemy takżę skorzystanie z profesjonalnych konsultacji dietetycznych ukierunkowanych na czynne poradnictwo dla osób borykających się z problem nadwagi i otyłości bądź wymagających leczenia dietetycznego w wyniku chorób dietetozależnych (endometrioza, zespół policystycznych jajników).

W ramach odpłatnych konsultacji dietetyk:

•    wykonuje pomiary masy i wysokości ciała, obwodu talii,
•    przeprowadza wywiad zdrowotny i dietetyczny o zwyczajach żywieniowych,
•    przygotowuje zalecenia dotyczące celu i zasady dietoterapii wynikających z przeprowadzonego wywiadu dietetycznego i informacji o stanie zdrowie pacjenta,
•    dodatkowo oferujemy również na życzenie klienta opracowanie indywidualnych  jadłospisów


Porad udziela nasz Dietetyk Joanna Jurkiewicz - Przondziono absolwentka Sląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która nie tylko postara się zmienić nawyki żywieniowe, ale również zmotywuje, że warto zadbać o swoje zdrowie i ustrzec się chorób przewlekłych.

Dietetyczny Punkt Konsultacyjny mieści się w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka przy ul. Zamkowej 4 w Zabrzu

Cennik:
Pierwsza konsultacja dietetyczna – 50 zł
Druga i każda następna wizyta – 30 zł
Jadłospis 10 dniowy – 100 zł

 

 

Kontakt z dietetykiem

 Sekcja Żywienia: 32 277 61 00 wew 472

 Rejestracja pacjentów: 32 277 63 19

 Rejestracja pacjentów:783 918 104

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Szpital Miejski w Zabrzu
ul. Zamkowa 4, 41-803 Zabrze
Sekretariat: 32 277 61 00 wew. 102, fax.: 32 271 73 11