Szpital bez bólu

Według Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu, ból  to nieprzyjemne doznanie czuciowe i emocjonalne ,związane z rzeczywistym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek lub odnoszone do takiego uszkodzenia. Polskie Towarzystwo Badania Bólu zainicjowało program ,,Szpital Bez Bólu" , który polega na nadaniu certyfikatu ,,Szpital bez Bólu" .

Program ,,Szpital bez Bólu" powstał w trosce o najwyższe standardy monitorowania i uśmierzania bólu u pacjentów przebywających w szpitalu.

Szpital Miejski w Zabrzu pozyskał  ten certyfikat dnia 09.10.2012 r. od tej pory wszpitalu obowiązkowo prowadzony jest monitoring natężenia bólu.

Obecnie leczenie bólu jest jednym z najważniejszych zadań medycyny, jest integralną częścią nowoczesnego leczenia , ponieważ nie tylko minimalizuje cierpienia pacjenta ,ale także zmniejsza liczbę powikłań , skraca jego pobyt w szpitalu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom naszych pacjentów stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia bólu.

Więcej informacj znajdą Państwo na stronie www.szpitalbezbolu.pl.

Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatora projektu: Pielęgniarka Sonia Szymczak-Szablewska, tel. 32 277 61 00