Oddział Patologii Ciąży i Endokrynologii Ginekologicznej

Położna oddziałowa:

mgr Elżbieta Paleta

To 26-cio łóżkowy odział. Przygotowanych jest 7 pokoi 3 łóżkowych z węzłem sanitarnym dla pacjentek ciężarnych oraz 2 pokoje 2 łóżkowe dla pacjentek do diagnostyki endokrynologicznej. Na oddział trafiają pacjentki w różnie zaawansowanej ciąży z powodu dolegliwości, chorób lub komplikacji związanych z ciążą oraz te, które oczekują na szczęśliwy poród.

Do diagnostyki endokrynologicznej przyjmowane są pacjentki ze skierowaniem od lekarza prowadzącego. Dla każdej z nich indywidualnie układany jest plan badań diagnostycznych.

Personel dokłada wszelkich starań aby trudny czas pobytu w szpitalu był jak najmniej uciążliwy. Psycholog radzi jak przetrwać okres pobytu w szpitalu w indywidualnych rozmowach z pacjentkami. Pacjentki mają możliwość rozmowy z dietetykiem i mogą uzyskać wiadomości na temat zasad prawidłowego odżywiana. Personel medyczny profesjonalnie stara się rozwiązywać problemy związane z ciążą. W ramach pobytu w szpitalu każda ciężarna ma wykonywane USG, KTG i badania diagnostyczne.

Godziny odwiedzin:

Poniedziałek - Piątek 14:00-20:00

Sobota - Niedziela 9:00-20:00

U jednej pacjentki jednocześnie może przebywać
tylko jedna osoba odwiedzająca.

Zespół położnych:

• Położna Oddziałowa - mgr Elżbieta Paleta