Aktualności

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

Lider Nowoczesnej Płynoterapii

W ramach kampanii „Życie w płynie – 10 lat nowoczesnej płynoterapii w Polsce” zorganizowany został konkurs „Lider nowoczesnej płynoterapii”. Założeniem konkursu było podkreślenie roli płynoterapii w lecznictwie szpitalnym. Jego celem było wyłonienie placówek, które w ciągu ostatnich 10 lat podjęły działania zwiększające bezpieczeństwo płynoterapii na oddziałach szpitalnych. Nasz szpital otrzymał nagrodę główną i tytuł "Lidera nowoczesnej płynoterapii".

Czytaj więcej

Zabrze Karmi Piersią w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

Dni Otwarte Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka - Dobry Start w rodzicielstwo
27 MAJ 2017
ul. Zamkowa 4, Zabrze
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych rodziców do odwiedzenia Dni Otwartych @Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu. W tym roku tematem przewodnim naszych spotkań jest doby start w rodzicielstwo, czyli medyczne i psychologiczne aspekty opieki nad noworodkiem oraz karmienie naturalne.
 

Czytaj więcej

Mariusz Wójtowicz opowiada jak rodzić i leczyć po śląsku

- Zabrze od lat widzi w medycynie swoje szanse na przyszłość, a medycy odwdzięczają się, jak potrafią. I dlatego właśnie tutaj udało nam się zbudować Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka - mówi Mariusz Wójtowicz, prezes placówki, która zyskała laur Lider Roku 2016 w Ochronie Zdrowia w kategorii Innowacyjny Szpital.

Rozmowa z Mariuszem Wójtowiczem, prezesem Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu im. prof. Wojciecha Starzewskiego:

Czytaj więcej

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego Szpital Miejski w Zabrzu Sp. z o.o.
ul. Zamkowa 4, 41-803 Zabrze
Sekretariat: 32 277 63 00, fax.: 32 271 73 11